26.12.2017 Ankara Karadeniz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’in vefatı üzerine bir taziye mesajı yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, camia olarak iş dünyasına önemli hizmetleri olmuş değerli bir oda başkanını kaybettiklerini ve üzüntü içerisinde olduklarını duyurdu.
Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Tetiker oda ve
borsa camiasına çok uzun yıllar hizmet etmiş, emek vermiş mümtaz bir şahsiyetti.
Kendi ilçesinin, ilinin ve Türkiye ekonomisinin büyümesi gelişmesi ve
istihdamın arttırılması adına gösterdiği çabalar daima takdirle anılacaktır.
Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ve TOBB camiasına başsağlığı diliyorum. Mekânı
cennet olsun”
Karadeniz Ereğli TSO hizmet binası önünde anma töreninin ardından Yaşar Tetiker’in cenazesi Bozhane Camii’nden kaldırılarak Şehir Mezarlığına defnedildi.