23.11.2018 İstanbul 3 milyar nüfusa sahip, 5 trilyon dolarlık Asya-Pasifik pazarıyla Türk iş dünyasını buluşturan ekonomi zirvesi, 32. CACCI (Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu) Konferansı kapsamında düzenlenen eş zamanlı oturumlarda ticaret ve yatırım ortamı ile ilgili çeşitli konular ve işbirliği imkânları masaya yatırıldı.
Ev
sahipliğini TOBB Başkanı ve CACCI Başkan Yardımcısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun
yaptığı Konferans’ın ilk gününde; CACCI Ödülleri finalistlerinden kazananların
belirlenmesi, CACCI Kadın Girişimciler Konseyi, Asya Bilgi ve İletişim
teknolojileri (ICT) Konseyi, Asya Sağlık ve Eğitim Konseyi, Asya-Pasifik Genç
Girişimciler Grubu, Asya Turizm Konseyi, Asya Ticareti Kolaylaştırma Konseyi,
KOBİ Geliştirme Konseyi, Asya Gıda ve Tarım Konseyi, Asya Su, Enerji ve Çevre
Konseyi, Politika Savunuculuğu Çalışma Grubu, CACCI ile İş İmkânlarını Keşfetme
Toplantısı, Danışma Konseyi, Bütçe Komisyonu, CACCI Konsey Toplantısı gibi
paralel toplantılar gerçekleştirildi.
Konferansın ikinci gününde; Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktör Yardımcısı Yi Xiaozhun’un değerlendirmelerinin yanı sıra; İş Dünyasının Desteklenmesinde Odaların Değişen Rolü, İnovasyon ve Dijitalleşme’nin İş Dünyasına Yansımaları, Sürdürülebilir Gelişme İçin Bölgesel Entegrasyon ve Bağlayıcılık ile Yeni Dünya Düzeni Asya için ne anlama geliyor başlıklı oturumlar yapıldı.