28.10.2019 İskenderun Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Başkanı Kemal Kutlu ve meclis üyelerini ziyaret etti.
Sektörün sorunları ve beklentilere ilişkin görüş alışverişinde
bulunan Hisarcıklıoğlu, Oda’nın çalışmalarını yakından takip ettiğini dile
getirdi. İskenderun'un tarih boyunca önemli bir liman kenti olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, sahip olduğu potansiyelden daha fazla yararlanılması gerektiğini söyledi.
Hisarcıklıoğlu, İskenderun'dan İskenderiye'ye tekrar ro-ro seferleri yapılabilmesi hususunun takip edilmesini istedi. TOBB Başkanı, DTO'da simülatör merkezi kurulmasının da sektöre önemli bir katkı sağladığını ifade etti