16.12.2022 ANKARA Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç ve Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, beraberlerindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yeni
dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
Zeki Kıvanç, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Sanayi Odası olarak biz seçimimizi yaptık. 23 grupta 2 tane grubun sandığında 2 liste çıktı. Diğerlerinde hiç kimse çıkmadı. Tek liste halinde çıktık. Yönetimimizi de Meclis Divanımızı da oy birliği ile seçtik. Çok şükür herhangi bir sıkıntımız olmadı. Bundan sonra da olmasını düşünmüyoruz. Bütün illerde de büyük ölçüde oy birliği ile seçildi meclis yönetim ve delegeler. Birkaç ilimizde sıkıntılar oldu. O da olacak. Türkiye’nin ve dünyanın en demokratik seçimlerini yaptık biz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak gururluyuz, mutluyuz. Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete geldik. Sebebi ziyaretimiz de bizim seçildiğimizi kendisine tam destek verdiğimizi ifade etmek için geldik. Bütün meclis üyelerimizi davet etik ama zamanımız kısıtlı olduğu için bazı üyelerimiz gelemedi. Yüzde 60’a yakın meclis üyemizle bugün buraya geldik. Hepsine teşekkür ediyorum. Başkanımıza da yolunun açık olmasını başarılarının daim olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum”.