03.11.2011
TOBB ETÜ öğrencileri, 23 Ekim 2011 tarihinde Van ve Erciş’te meydana gelen depremde zarar gören depremzedelere yardım elini uzattı. TOBB ETÜ Öğrenci Konseyi ve Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin organizasyonu ile öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personelden toplanan 50 kolilik yardım, 2 parti halinde Van ve Erciş’e ulaştırıldı.
İçinde battaniye, bebek bezi, bebek maması, kullanılmamış kışlık giysi vb. malzemeler bulunan 36 kolilik ilk yardım, depremden 3 gün sonra 26 Ekim 2011 tarihinde, ücretsiz olarak MNG Kargo ile Van İl Afet Koordinasyon Merkezi’ne gönderildi.
Bundan bir hafta sonra ise 2 Kasım 2011 tarihinde Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin organizasyonu ile toplanan 14 kolilik ikinci yardım, ücretsiz olarak PTT Kargo aracılığı ile Erciş’e iletildi.