07.12.2011
TOBB Türkiye Denizcilik Meclisi Başkanlık Divanı seçimleri yapıldı. Türkiye Denizcilik Meclisi Başkanlığına Martı Deniz İşletmeciliği AŞ sahibi Erol Yücel, Meclis Başkan Yardımcılıklarına ise; Mersin Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Jozef Atat, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ve Hudut Ve Sahiller Genel Müdür Yardımcısı Ömer Koçak oy birliği ile seçildi.
-Meclis’in 2 yıllık çalışma programı hazırlanıyor
TOBB Türkiye Denizcilik Meclisi İstanbul’da toplandı. Toplantıda, meclis üyeleri tarafından hazırlanacak denizcilik alt sektör raporları ile Meclis’in 2 yıllık programının oluşturulması kararı alındı. Sektör temsilcilerinin gündeme alınmasını talep ettiği konular arasında ise, gemi acente tarifelerinin belirlenmesi, işletme izin yönetmeliği ve yatırım ortamını iyileştirecek konuların tespiti gibi hususlar yer aldı.
-Teşvik Kanunu'na ilişkin meclis önerileri hazırlanıyor
Toplantıda Meclis Başkanı Yücel tarafından, ‘Teşvik Kanunu ve Denizcilik Sektörünün Kanundaki Yeri’ konulu çalışma hakkında meclis üyelerine bilgi verilirken, konuyla ilgili çalışmanın Kasım sonuna kadar tamamlanarak ilgili kurumlara iletilmesi kararı alındı